last minute


Przewodnik: Parki Narodowe - Francja


Kraj: Francja

Jezyk: francuski

Waluta: euro

PARK NARODOWY ÈCRINS :

Największy park narodowy we Francji, obejmuje drugi co do wielkości masyw górski w kraju, z najwyższym szczytem Barre des Ècrins – 4102 m n.p.m. W górach wytyczono dużo szlaków turystycznych i udostępniono 42 schroniska. Najczęściej odwiedzanym miejscem jest La Grave u stóp szczytu La Meije, gdzie można wyjechać kolejką linową na lodowce położone na wysokości 3200 m n.p.m. Drogą można dotrzeć w głąb gór, do urokliwej miejscowości, leżącej w dolinie na wys. 1700 m n.p.m. – La Bérarde. Pobliski szczyt Tęte de la Maye (wys. 2519 m n.p.m.) stanowi doskonałe miejsce do podziwiania panoramy gór i wspaniałych lodowców. Dla niektórych, może być zaletą to, że w parku tym, do wielu pięknych miejsc, można dojechać autem.PARK NARODOWY MERCANTOUR:

Rozciąga się zaledwie kilka kilometrów od Wybrzeża Śródziemnomorskiego i jest miejscem, gdzie można prawdziwie wypocząć na łonie natury. Park można zwiedzać indywidualnie lub z przewodnikiem. Flora i fauna tego miejsca jest bogata, a krajobrazy zachwycają wspaniałością.PIRENEJSKI PARK NARODOWY :

Obejmuje swoim zasięgiem 230 górskich jezior, najwyższy szczyt Pirenejów po stronie francuskiej – Sommet du Vignemale 3298 m n.p.m. Występuje tu bujna roślinność, liczne kaskady i rzeki. Latem to doskonała baza wypadów nad jeziora, łąki i do lasu. Znajduje się tu uzdrowisko i ośrodek narciarski Cauterets.

 PARK NARODOWY PORT-CROS :

Znajduje się na jednej z trzech wysp Ile de Port-Cros i ma zaledwie 2,5 km² powierzchni. Chroni on lasy sosnowo-dębowe oraz ok. 100 gatunków ptaków. Granice parku obejmują bezpośrednio sąsiadującą część morza. Znajduje się tu 300 metrowy szlak dla płetwonurków na pobliską wyspę Rascas.PARK NARODOWY CEVENNES:

Natura objawiła swoją wspaniałość w wulkanicznych pasmach górskich i wąwozach rzek. W 1967 r. zostały wpisane na listę UNESCO niskopienne lasy dębowe rosnące na terenie parku. Z góry Mount Aigoual – 1567 m n.p.m. – przy dobrej pogodzie można z niej dojrzeć Mount Blanc oraz Wybrzeże Śródziemnomorskie. Na szczyt można wjechać kolejką górską, a zjechać… na rowerze! Może się to odbyć z pomocą przewodnika, który po drodze wskaże najciekawsze okazy flory i fauny. Spośród zwierząt zamieszkujących teren chroniony można wymienić: bobry, muflony, sępy płowe i sępy kasztanowate. W parku znajdują się szlaki turystyczne, dzięki którym można zwiedzać. Dla turystów przewidziane są przejażdżki konne lub na osiołku. Dużą atrakcją parku są ponadto kwieciste doliny, jaskinie podziemne, a wśród nich Jaskinia Trabuc ze stu tysiącami stalagmitów przypominających małych żołnierzy, stojących po obu stronach Wielkiego Muru Chińskiego.PARK NARODOWY VANOISE:

Znajduje się w Alpach Graickich, gdzie możemy skorzystać z ok. 500 km wytyczonych szlaków turystycznych oraz 40 schronisk. Park jest atrakcyjny krajobrazowo. Dominują skaliste szczyty gór, lodowce, doliny oraz lasy modrzewiowe. Panuje tu suchy i słoneczny klimat. Na terenie parku żyją kolonie koziorożców alpejskich, kozic oraz świstaków.Kraj