last minute


Przewodnik: Praga - Czechy

Oferty z regionu
749,00 zł za osobę / 4 dni

1238,00 zł za osobę / 3 dni

1258,00 zł za osobę / 3 dni

1638,00 zł za osobę / 3 dni

1988,00 zł za osobę / 3 dni

Praga

Kraj: Czechy

Jezyk: czeski

Waluta: korona czeska

PRAGA:

Praga to jedna z najpiękniejszych stolic znajdujących się w Europie. Zwiedzanie najlepiej zacząć od serca miasta, czyli Rynku Starego Miasta, którego istnienie sięga XI wieku. Mamy tu skarbnicę zabytków: kościoły, muzea, galerie, zabytkowe ulice, place, pomniki, teatry oraz pałace. To bardzo malownicze miejsce, w którym przebywanie sprawia że nawet wypicie kawy w przypadkowej kawiarence przynosi wiele satysfakcji i poczucie jak bardzo wyjątkowy klimat ma to miejsce. Główną atrakcją Rynku jest Ratusz Staromiejski i znajdujący się na nim zegar astronomiczny z poruszającymi się figurkami. Prawdziwym dziełem architektonicznym są m.in. dom Pod Kamiennym Dzwonem oraz rokokowy pałac Kinskich. Wartym uwagi miejscem jest Dom Miejski - secesyjny budynek, w którym odbywają się koncerty. Położony jest obok gotyckiej Bramy Prochowej. Spośród kościołów, na szczególną uwagę zasługują: kościół Marii Panny przed Tynem ze złotą plakietą z wizerunkiem Marii Panny oraz kościół św. Mikołaja.

Godnym uwagi miejscem w pobliżu Starego Miasta jest dzielnica żydowska - Josefov. Najciekawsze, co można tam zobaczyć, to Muzeum Artystyczno - Przemysłowe, w którym atrakcją jest klatka schodowa zdobiona witrażami. By ujrzeć tysiące stel nagrobnych, należy udać się na Stary Cmentarz Żydowski. Kolejnym miejscem jest Synagoga Staro-Nowa oraz klasztor św. Agnieszki z Chrystusem na chmurach czeskiego artysty.

Na wysokim brzegu rzeki Wełtawy usytuowany jest zamek założony w IX wieku. W XIV wieku powstała tu osada Hradczany. Po pożarach i zniszczeniach, zamek był wielokrotnie przebudowywany. Od 1918 r. stanowi siedzibę prezydenta republiki czeskiej. Na Zamku Praskim zachowały się: wspaniała i monumentalna gotycka katedra św. Wita, wieże (Prochowa, Daliborka) oraz Ogrody Królewskie. Koniecznie trzeba przejść się Złotą Uliczką, gdzie znajdują się wbudowane w zamkowe mury, malownicze domki rzemieślników z XVI wieku. 

Urocze widoki zarówno na Stare Miasto, jak i Wzgórze zamkowe roztaczają się z dzielnicy Mala Strana. Zachowały się tu barokowe pałace, które obecnie stanowią siedziby ambasad. Wąskie uliczki, kręte schody, stare domy, sprawiają, że miejsce to może zafascynować. Zdecydowanie największą i najbardziej znaną atrakcją jest Most Karola zdobiony rzędem barokowych rzeźb, na który wchodzi się pod łukiem bramy gotyckiej wieży. To naprawdę romantyczne miejsce, aczkolwiek w sezonie może być bardzo tłoczne.

Nie można odwiedzić Pragi, nie będąc na Nove Mesto. Centrum tego miejsca stanowi plac Waclava z pomnikiem św. Waclava na koniu oraz imponującym budynkiem Muzeum Narodowego. Ponadto jest tu dużo hoteli i restauracji w budynkach o niebanalnych dekoracjach z XIX i XX wieku.Kraj
Galeria regionu